درباره ما

هیئت مدیره

این موسسه به صورت مشارکت مدنی آقای مهدی فریور محسنی و همسرشان خانم پروانه خداوردی سرمایه گذاری و اداره می شود و در این مشارکت آقای مهندس فریور در مقام مدیر عامل و خانم مهندس خداوردی در مقام رئیس هیئت مدیره انجام وظیفه می نمایند.

اهداف و چشم انداز

1-صادرات کالا به خارج از کشور و دستیابی وبه استانداردهای جهانی .

2-حضور مستقیم در بازارهای هدف و بازاریابی گسترده .

3-ایجاد بازارهای جدید و حفظ بازارهای موجود .

4- تنوع اقلام تولیدی

تاریخچه

سارو کجاست؟

از هزاران سال پیش دشت فراهان امروز را دریایی از آب شیرین فرا گرفته بود و پیرامونش مردمانی کشاورزو دامپرور سکونت داشتند از تبارها و طایفه های گوناگون.

حدود 2800 سال پیش امپراطوری آشور بر این سرزمین سلطه یافت و سران قبایل ماد را به خدمت گرفت و با خود یار کرد.از جمله مسئولیت های سران مادی ، گرد اوری  مالیات از محصول کشاورزی ودامی منطقه بود که بایستی در قلعه ای نگهداری می شد و با کاروان ها به دربار آشور ارسال می گردید.

این قلعه را مادها در کنار ساروق امروز ساختند که آنروز نزدیک دریا بود.

بیشتر  بناهای آن دوران را با خشت و گل  می ساختند اما این قلعه را باسنگ سیاه محلی  ساختند که ورقه ورقه است وآسان استخر اج میشود. از  این رو قلعه را سه رو یا سارو خواندندیعنی سنگ رو. از آنجا که قلعه ی سنگ رو نشان اقتدار امپراطوری آشور در منطقه بود، قلعه سارو یا به اختصارسارو، عنوانی شد ازبرای  قلعه های حکومتی در سرتاسر ایران.

با عقب نشینی تدریجی دریای آب شیرین، ساکنان بیشتری در سواحل آن گرد آمدند چنانکه گمان میرود از دوران هخامشی به بعد،شهری در کنار جاده ی شاهی بوده که در آن محصولات کشاورزی و مصنوعات دستی تولید و مبادله میشده و ساکنانی هنرمند و بازرگانانی ثروتمند داشته است. حضور پررنگ مغان که اندیشمندان پرآوازه ی علم و دین بودند این سرزمین را به مکانی برای ظهور بهترین اندیشه ها و آثارفرهنگی و هنری  مبدل کرد،(ولاشجرد) و مهرداد کرت(میلاجرد) را در نزدیکی سارو و کنار دریاچه هایی ساختند که بیشتر یک پارچه بودند. به این ترتیب سرزمین بجا مانده از آن دریای شیرین رنگ تقدس یافت و فرهنگ و هنر ایرانی در آن بالیدن  گرفت و با نام ورهران که رفته رفته به فراهان تبدیل شد، شهرت یافت.

سدها سپری شد تا دوباره نام سارو با رونق تجارت فرش در قاجار، بر سر زبان ها افتاد و به برندی جهانی برای فرش ایرانی تبدیل شد.

نقش های هنرمندانه ی فرش سارو یادآوری گرانقدر از دوران فراوانی آب وگل و سبزه و اوج باورهای گم گشته ی مردمان این دیار است. تصویرهای استیلیزه ی ماهی،گل سرخ و زن، افسانه ای را جان میبخشد بدین قرار که با ساخت قلعه سارو،ایزد بانوی آب ها از دل دریا آن را دید و ستود وبرکت بخشید و از آن پس ستایش آناهیتا( ایزد بانوی آب ها و باروری و پاسدار رمه و کشتزار)  و پاسداشت آب رواج یافت و مجتمع کشت و صنعت و وگردشگری گلاب سارو، در همین راستا تاسیس شد.

درباره مجتمع کشت و صنعت گلاب سارو:

باور داریم که:

-کشاورزی با آب  کم دراقلیم نیمه خشک وقتی پایدار و سودمند میشود که به کشتزارهای کوچک و خانوادگی منحصر گردد که درآن محصولات گران قیمت و با نسبت بالای درآمد به آب کشت شود.

-گل سرخ (محمدی) وبرخی گیاهان داروئی با نیاز  آبی کم ومقاومت بالا که بوی خوش و خواص درمانگری دارند، مناسب ترین محصولات کشاورزی برای دشت فراهان اند.

-کیفیت فراوده های خوشگوار و درمانگری که از این محصولات کشاورزی تولید میشود، به سبب شرایط دشواری که گیاه متحمل است بهتر از محصولات مشابه می باشد.

-تاثیر باورها و فرهنگ مردم که در تولید با ما همکاری دارند، این مجتمع و فرآورده هایش را ویژگی بخشیده است.

اصول تولید در مجتمع گلاب سارو بر این باورها استوار است و برای جلب مشتری و حفظ اطمینان و رضایت خریدار با همگان با صداقت و انصاف رفتار میکنیم و سلامت و مرغوبیت محصولات خودرا با تعهد تعویض فرآورده ی معیوب، تضمین مینماییم. این روند ما را توفیق داده است که:

-از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پروانه ی بهداشتی و نشان های سیب سلامت و حلال را دریافت کنیم.

-از سازمان استاندارد کشور نشان استاندارد بگیریم.

-دانشگاه اراک ما را برای همکاری در تحقیقات علمی و صنعتی مرتبط برگزیند.

– دانشگاه علوم پزشکی اراک مارا برای پژوهش در زمینه های پیشگیری ، درمان وترویج زندگی سالم با گیاهان داروئی و فرآورده های درمانگر گیاهی به همکاری فراخواند.

ودرنتیجه بازارهای داخلی  به روی ما گشوده شد و راه صادرات به کشورهای دیگر باز شد وزین پس شاهد آن خواهیم بود که بازارهای جهانی پذیرای گلاب و چکیده ها و دیگرفرآورده های گیاهی گلاب سارو باشند.

و به این ترتیب :                      قلعه سارو،سرزمین ماد را به تاریخ جهان باستان پیوند زد

فرش سارو، قالی ایرانی را جهانی کرد.

و گلاب سارو،گلاب و عرقیات ایرانی را روانه ی بازارهای جهان میکند.

اصول تولید درفرآیندهای فرآوری محصولات گلاب سارو به قرار زیر است :

1-کنترل سلامت، ایمنی، آموزش و رضایت کارکنان

2-کیفیت با آزمایشگاه مجهز و کارشناس با صلاحیت

3 -تامین مواد اولیه مرغوب همراه با نظارت کارشناس

4-آماده کردن مواد اولیه طبق  فرایندهای تعریف شده  تحت نظارت واحد کنترل کیفیت

5- استفاده از آب پاک و گوارا باPH خنثی

6-تولید محصول با فرآیندهای تعریف شده با کنترل مراحل تولید و نمونه گیری محصول

7- نگهداری چکیده ها و اسانس ها در مخزن های بهداشتی و در دمای مناسب

8- پاستوریزه و پر کردن فرآوده ها در ظرف های با کیفیت خوراکی، پس از شستشو باآب دیونیزه در دستگاه خودکار.

9-بسته بندی ظروف محصول نهایی در جعبه های مناسب پس از اخذ مجوز از واحد کنترل کیفیت

10- انبار کردن محصول نهایی در شرایط مناسب رطوبت و دما در حداقل مدت

11-ارسال سفارش بدون تاخیر با وسیله نقلیه مناسب تا انبار مشتری بدون دریافت هزینه حمل

12-تماس مداوم با مشتریان و مصرف کنندگان و پاسخگویی به پرسش ها و شنیدن انتقادها

13-بررسی نظریات مشتریان و کارکنان برای اعمال در روند تولید

14-انتقال تجربه ها و یافته ها و دیدگاه های سودمند به دانشگاههای همکار( دانشگاه اراک-دانشگاه علوم پزشکی اراک) به جهت رسیدن به راهکارهای  مناسب تر اجرایی و تعریف پروژه های تازه ی تحقیقاتی

Contact

استانداردها و مجوز ها

  • استاندارد
    1

تماس با ما

آدرس
استان مرکزی – اراک – ساروق – جاده کلاغ نشین – روبروی منبع آب کارخانه گلاب سارو

تلفکس
08633734381-4 و 09308295699

ما را دنبال کنید

Contact